15 Konferencja Szkoleniowa PTA

Rejestracja

Nowoczesna alergologia w codziennej praktyce klinicznej

17-20 maja 2023 r. | Toruń

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić Państwa do udziału w 15 Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbędzie się w dniach 17-20 maja 2023 roku.

Po raz drugi będziemy gościć w Toruniu. 14 edycja naszej Konferencji, w zgodnej opinii uczestników, była niezwykle udanym wydarzeniem, dlatego z prawdziwą przyjemnością spotkamy się po raz kolejny w mieście Kopernika.

Konferencja Szkoleniowa to z jednej strony ogromna satysfakcja dla Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – gdyż ta inicjatywa cieszy się Państwa niesłabnącym zainteresowaniem od 2007 roku, ale z drugiej strony to także duże wyzwanie dla organizatorów, by program naukowy, atmosfera i klimat przyszłej Konferencji sprostał Państwa oczekiwaniom.

„Nowoczesna alergologia w codziennej praktyce klinicznej” – to hasło będzie towarzyszyć 15 Konferencji Szkoleniowej PTA. Hasło dotyczy codziennej praktyki nie tylko lekarza-alergologa, ale także pediatry, dermatologa, laryngologa, pulmonologa czy też lekarza rodzinnego. Specyfika chorób alergicznych powoduje, że w gabinetach lekarskich wielu specjalizacji codziennie odbywa się proces ich diagnostyki. Celem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego jest to, by opieka nad pacjentami z chorobami alergicznymi była jak najbardziej efektywna i zgodna z aktualnymi wytycznymi. Wiemy, że lekarz-praktyk to lekarz, który powinien systematycznie poszerzać i uaktualniać swoją wiedzę, dlatego chcemy pokazać to co w alergologii nowe, ale przede wszystkim praktyczne w codziennym kontakcie z pacjentem. Jaki lek przyniesie najlepszy skutek przy najmniejszym obciążeniu pacjenta? Jak implementować międzynarodowe wytyczne do polskich warunków? Jak prowadzić terapię w często niesprzyjającym alergologii otoczeniu systemowym?

Na te i inne pytania będziemy szukali odpowiedzi podczas najbliższej Konferencji PTA. Jak zawsze zapewnimy Państwu wykłady i dyskusje najwybitniejszych polskich alergologów – ekspertów o wielkim talencie dydaktycznym, ale przede wszystkim wieloletnich praktyków, których chęć dzielenia się swoim doświadczeniem jest nieoceniona dla nas wszystkich.

Wierzę, że nasze spotkanie będzie dla Państwa doskonałą okazją nie tylko dla zdobycia wiedzy, ale także miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół, których pasją jest alergologia.

Do zobaczenia w Toruniu!

Prof. Maciej Kupczyk
Prezydent
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego